Fundacja Men Forum
O Nas

Poznajmy się

Fundacja Forum Mężczyzn została powołana na początku 2019 r. W ramach naszej działalności koncentrujemy się na kwestiach dotyczących męskiego zdrowia, profilaktyki, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu oraz budowaniu i promowaniu pozytywnego wizerunku ojcostwa.

Jednym ze sposobów  wspierania młodych ojców jest organizacja corocznego wydarzenia - Wrocławskiego Dnia Ojca. Podczas tej inicjatywy zapraszamy ojców do aktywnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi i rodzinami. Wraz z partnerami akcji oferujemy darmowe zaproszenia do instytucji kultury i rozrywki we Wrocławiu.
Niezwykle ważna jest dla Nas działalność promująca i wspierająca profilaktykę męskich badań. Organizowany w Listopadzie Konkurs o Złoty Wąs, ma na celu zwiększenie świadomości Wrocławian na temat profilaktyki męskiego zdrowia. Działanie ma swój praktyczny wymiar, fundacja rozdaje ponad 100 darmowych badań profilaktycznych w ramach akcji Złoty Wąs.
Kolejną inicjatywą są coroczne cykle spotkań realizowane na terenie Dolnego Śląska. Spotkania mają formę debaty, na której publiczność aktywnie uczestniczy w dyskusji. Seks, zdrowie, ojcostwo to jedne z wielu tematów podejmowanych podczas spotkań. Zaproszeni goście – specjaliści z danej dziedziny będą uczestniczyć w otwartej debacie wraz z publicznością.
Ponadto, zależy nam na ochronie i promocji kultury fizycznej, sportu i edukacji wśród mężczyzn wszystkich grup wiekowych oraz na aktywizacji zawodowej mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jeśli spodobała Ci się idea naszej działalności i chciałbyś pomoc, serdecznie zapraszamy do wsparcia finansowego naszej Fundacji.