Projekty
LET`S TALK ABOUT MEN

Cykl spotkań oraz otwartej dyskusji na tematy „męskich spraw”: zdrowia, ojcostwa, seksualności, sytuacji na rynku pracy... Zaproszeni eksperci udzielają cennych rad podczas webinarów, a dyskusję z publicznością umożliwią zadawanie pytań na żywo. Celem cyklu jest zerwanie z męskimi tematami tabu i nakłonienie mężczyzn do otwartej, szczerej rozmowy na tematy trudne, wymagające, dotyczące nierzadko intymnych sfer życia. Zarówno bezpośrednia rozmowa w serdecznej atmosferze, jak i transmisja online są okazjami do poszerzenia wiedzy mężczyzn na tematy uznawane nierzadko za "trudne" - zupełnie niepotrzebnie!

Dotychczasowe rozmowy dotyczyły między innymi zdrowia, diety, czy profilaktyki nowotworów. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny – za pomocą platformy internetowej lub na żywo, na miejscu spotkania. Porad udzielają eksperci w poszczególnych dziedzinach. W minionych latach tematyka rozmów obejmowała zagadnienia dotyczące: czynników ryzyka u mężczyzn powyżej 50 roku życia, diagnostyki poziomu testosteronu, przebiegu procesu starzenia się mężczyzn, świadomego ojcostwa, wychowywania dziecka ze spektrum autyzmu, zagadnieniami z zakresu męskiego zdrowia psychicznego, sportu i diety w profilaktyce onkologicznej, czy zagrożenia ze strony chorób nowotworowych jąder i prostaty.

Materiały
LTAM
LTAM / 2 Luty, 2023
Misja: Tata, czyli o ojcostwie w praktyce - spotkanie cyklu Let's Talk About Men
Pora na tatę! Jak być wzorem dla dziecka? Jakie wyzwania stoją przed współczesnym tatą? Rozmawialiśmy o tym nieprzypadkowo w Dniu Ojca, 23 czerwca, podczas trzeciego spotkania tegorocznej edycji Let's Talk About Men.
LTAM / 2 Luty, 2023
Chłopaki też płaczą - jak zrozumieć to, co czuję? Spotkanie cyklu Let's Talk About Men
Czy emocje i uczucia są „męskie”? Czy mężczyzna może sobie na nie pozwolić? Jak radzić sobie z negatywnymi myślami i gdzie szukać pomocy? Na te i inne pytania związane z męską sferą emocjonalną odpowiadali eksperci podczas drugiego spotkania cyklu Let’s Talk About Men.
LTAM / 15 Grudnia, 2021
DEBATA: „Idzie facet do lekarza! Męska profilaktyka onkologiczna”
DEBATA: "Idzie facet do lekarza! Męska profilaktyka onkologiczna" Prowadzący: Dr n. med. Andrzej Przybyła androlog, urolog Dr n. med. Krzysztof Tupikowski, urolog Projekt finansowany przez Miasto Wrocław.
LTAM / 8 Grudnia, 2021
WEBINAR: „Profilaktyka 50+ – dieta, alkohol, lifestyle – nie tylko prostata.”
Jak pozostać w dobrym zdrowiu, czego się wyrzekać, a co nie szkodzi w nadmiarze. Prowadzący: Dr n. med. Andrzej Przybyła androlog, urolog Projekt finansowany przez Miasto Wrocław